Świece zapachowe z drewnianym knotem. Jak je palić?

Świece zapachowe z drewnianym knotem. Jak je palić?

Świece zapachowe z drewnianym knotem zyskują coraz więcej wielbicieli. Stają się popularne nie tylko wśród osób dbających o planetę i zwolenników zero waste. Pokochały je także osoby, które cenią piękne dodatki do wnętrz i przytulną atmosferę. Jak palić świece zapachowe z drewnianym knotem, żeby długo cieszyć się ich wyglądem i zapachem?

 
Świece zapachowe z drewnianym knotem przyciągają nas swoim niezwykłym urokiem. Samo drewienko jest dekoracyjne, ogień przyjemnie „skwierczy”, a płomień układa się inaczej niż w przypadku knota bawełnianego, co dla wielu jest atutem, któremu trudno się oprzeć. Warto wiedzieć, że z taką świecą zapachową należy się nieco inaczej obchodzić. Jak ją palić prawidłowo, żeby jak najdłużej korzystać z tej wyjątkowej dekoracji?
 

Pozwól, by wosk odpowiednio się stopił

 
Ważny detal dotyczy już pierwszego użycia. Gdy palimy świece zapachowe z drewnianym knotem, koniecznie pozwólmy, żeby wosk całkowicie się  stopił – aż do ścianek pojemnika. Jest to minimalny czas palenia świecy na początku i przy każdym kolejnym użyciu. Dzięki równomiernemu stopieniu się wosku na całej górnej powierzchni unikniemy efektu „tunelowania”. Jeśli zbyt szybko zgasimy płomień, zaczniemy poruszać świecą lub ją przenosić – powstanie wgłębienie. Będzie ono nie tylko mało estetyczne, ale też „nieekonomiczne”.
 

Postaw świecę w odpowiednim miejscu

 
Jeżeli chcemy wykorzystać produkt optymalnie, wybierzmy dla niego odpowiednie miejsce. Świece zapachowe z drewnianym knotem nie lubią przeciągów – wosk wypala się szybciej i nierówno. Dlatego unikajmy stawania dekoracji w korytarzu, holu lub przy otwartym oknie.
 

Dbaj o drewniany knot

 
 
Szczególnej dbałości wymaga też sam drewniany knot. Odpowiednia długość to ok. 3-4 mm. Przed każdym kolejnym zapaleniem świecy przytnijmy drewienko, uważając przy tym, by nie zabrudzić powierzchni wosku. Gdy pojawią się jakieś zanieczyszczenia, usuńmy je koniecznie przed ponownym użyciem świecy. 
 

Odpowiednio gaś płomień

 
Świece zapachowe z drewnianym knotem wygaszamy inaczej niż te z knotem bawełnianym. Nie dmuchamy na ogień, ale odcinamy dostęp powietrza. Możemy wyposażyć się w profesjonalny wygaszacz do świec, ale nie jest to konieczne. Chodzi o to, żeby delikatnie zakryć płomień – w domu na pewno znajdzie się jakaś przykrywka, którą możemy do tego wykorzystać.
Świece zapachowe z drewnianym knotem mają wyjątkowy urok. Pomagają stworzyć we wnętrzu magiczny klimat – nie tylko swoim aromatem, ale też cudownym płomieniem palącego się drewienka.  
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl