Zapach polskiej wiśni, czyli poczuj się jak w wiśniowym sadzie o każdej porze roku

Zapach polskiej wiśni, czyli poczuj się jak w wiśniowym sadzie o każdej porze roku
Na świecie znanych jest około 60 gatunków wiśni. Występują głównie we wschodniej Azji – nie bez powodu poetyckie określenie Japonii nawiązuje właśnie do tej urokliwie kwitnącej rośliny. Na szczęście mamy swoje rodzime naturalne odmiany. Niektórzy niecierpliwie czekają na wiosnę, aż te owocowe drzewka obsypią się delikatnymi, białymi kwiatuszkami, a słodki i intensywny aromat wypełni sady, ogrody lub ulice. A gdyby tak zapach polskiej wiśni towarzyszył nam przez cały rok?
 

W malinowym chruśniaku, w wiśniowym sadzie

 
Kto raz spacerował aleją wypełnioną drzewami wiśni podczas kwitnienia lub znalazł się w dzikim wiśniowym sadzie – nie zapomni szybko ani tego widoku, ani tym bardziej zapachu. Nieduże kwiaty o wiotkich jasnych płatkach, które wypełniają cienkie gałązki, a te z kolei – rozłożyste korony drzew, robią bajkowe wrażenie. Słodki i intensywny, a jednocześnie świeży i delikatny aromat to synonim nadchodzącej wiosny. Wiosny, która mogłaby trwać przez cały rok. 
 
 

Naturalne świece o zapachu polskiej wiśni


  
 
Naturalne świece o zapachu polskiej wiśni to sposób na to, by poczuć się jak w kwitnącym sadzie bez wychodzenia z domu. Ci, którzy kochają wiosnę i hipnotyzujący zapach wiśniowych drzew w rozkwicie, z pewnością docenią aromat inspirowany przyrodą. Nie jest łatwo odtworzyć nuty pochodzące z natury, tak żeby przypominały te prawdziwe, które znamy z ogrodów czy sadów. 
Świece produkowane na masową skalę są niskiej jakości, ich wygląd pozostawia wiele do życzenia, a zapachy są często sztuczne i dalekie od swoich pierwowzorów. Świece naturalne, zwłaszcza te wykonywane ręcznie – to zupełnie inna historia. Inna i zawsze indywidualna.
 

Świece jak wiosenny bukiet

 
Można powiedzieć, że ręcznie robione świece zapachowe są jak wiosenny bukiet. Wyglądają podobnie, ale tak naprawdę każda jest inna. Niczym nie przypominają masowych produkcji dla dużych marketów. To efekt cierpliwej pracy zdolnego rzemieślnika i artysty, który dba o cały proces tworzenia świecy. Przygląda się szczegółom na każdym etapie. Dobiera surowce. Komponuje zapachy. W efekcie otrzymujemy małe dzieło sztuki, które zachwyca za każdym razem, gdy trzymamy je w rękach. Naturalne świece mają tak intensywny i trwały aromat, że poczujemy go jeszcze zanim otworzymy pudełeczko i długo po tym, jak zgasimy płomień. Jedwabista struktura jest wyczuwalna pod palcami. A prosta forma dopełnia szlachetnie całości.      
 
W kolekcji klasycznej Padowski Artisan Candles znajdziesz świece o zapachu polskiej wiśni. Naturalne, wykonane ręcznie z dbałością o każdy detal. Zapal płomień i poczuj się jak w wiśniowym sadzie pełnym urokliwych delikatnych kwiatów i aromatu jednej z najpiękniejszych pór roku.     
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl