W jaki sposób palić świece sojowe?

W jaki sposób palić świece sojowe?

Jeśli ktoś jeszcze nie miał z nimi do czynienia, powinien dowiedzieć się trochę więcej na temat ich obsługi. Jak prawidłowo należy palić naturalne, zapachowe świece sojowe? Czego unikać podczas tej czynności, aby móc czerpać z niej przyjemność? Warto przeczytań nasz poradnik, czyli kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie pozwoli na skorzystanie z tych produktów w bezpieczny sposób i… do ostatniej kropli wosku!

Na czym polega prawidłowe palenie naturalnych świec sojowych?

Zgodnie z podstawowymi zasadami obowiązującymi podczas ich palenia powinniśmy za każdym razem zaczekać do rozpuszczenia się całej powierzchni wosku. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas pierwszego korzystania z zapachowej świecy sojowej. W ten sposób unikniemy w jej przypadku tzw. tunelowania, które powoduje gaśnięcie i uniemożliwia wykorzystanie całego wkładu. Do tego nieestetycznego efektu może dojść także, gdy knot będzie świecił się zbyt krótko.

Ponadto ten naturalny produkt należy używać jednorazowo maksymalnie do 4 godzin, aby jak najdłużej zachować jego zapach. Gdy natomiast go nadmierne ogrzejemy, znacznie szybciej wyparują zawarte w nim olejki. Dodatkowo, jeśli przed zrobieniem nastroju bawełniany knot skrócimy na długość ok. 0,5 cm (ponad poziomem wosku), unikniemy wówczas jego ukruszenia, a świeca sojowa będzie paliła się efektownym i stałym, niemigoczącym płomieniem. Ze względów bezpieczeństwa unikajmy nachylania się nad nim i nie dotykajmy bezpośrednio rozgrzanego szklanego słoika.

Co jeszcze jest ważne? Ten zapachowy i naturalny produkt powinien być odpowiednio przechowywany, czyli stać w miejscu, gdzie mamy temperaturę pokojową, jak najdalej od bezpośredniego światła słonecznego. Istnieje bowiem ryzyko, że gorąco spowoduje odkształcanie i odbarwianie się wosku.

Zadbaj o bezpieczne palenie zapachowej świecy sojowej!

To znaczy, że powinna ona stać na płaskiej, żaroodpornej powierzchni, w odpowiedniej odległości od łatwopalnych przedmiotów i przeciągów, a także dzieci i zwierząt. Nie przenoś jej też, gdy wosk jest w stanie ciekłym, aby się nie poparzyć.

Wiedząc już, jak bezpiecznie odpalić świece sojowe i cieszyć się ich aromatem, zaopatrz się w nie. Jeśli chcesz dobrej jakości produktów, szeroki wybór naturalnych i zapachowych produktów znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź sam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl