Piżmo – eliksir miłości

Piżmo – eliksir miłości

Piżmo – jeden z bardziej znanych zapachów afrodyzjaków i to od tysięcy lat. Nie sposób pominąć smutnych początków, na jakich urosła popularność tego aromatu, ale na szczęście jest to love story z happy endem. Choć na żyli długo i szczęśliwie trzeba było poczekać dobrych kilka wieków.

Zapach miłości piżmowca

Nie ma innej drogi – historia piżma prowadzi po nitce do kłębka w stronę górskich lasów Azji (im wyżej, tym lepsza jakość surowca). Są to rejony występowania zwierzęcia o niezwykle sympatycznym wyglądzie – piżmowca syberyjskiego. Ten uroczy ssak ma sposób na panie swojego gatunku. W okresie godowym wydziela substancję zapachową przyciągającą samice. Ciekawe, że to, co skutecznie zachęca do miłosnego aktu piżmowce, bez obróbki jest dla ludzi raczej odpychające. Jednak setki lat temu ktoś znalazł sposób na to, jak w połączeniu z alkoholem, zamienić ten cud zwierzęcej natury w aromat, który finalnie trafił do komnat Marii Antoniny czy Elżbiety I. Królewski eliksir miłości, cenniejszy niż złoto, kosztował życie wielu piżmowców. W efekcie ich populacja drastycznie się przerzedziła.

Na szczęście dzisiaj mamy rozwiązania, jak miłosne nuty zapachowe połączyć z miłością do planety i wszystkich żyjących na niej stworzeń. I chociaż wciąż za najbardziej szlachetny surowiec uznaje się ten pochodzący od piżmowca syberyjskiego, aromat piżma pozyskuje się między innymi z roślin.

 

 

Rośliny równie kuszące

 

Zapach piżma raz na zawsze uwiódł branżę perfumeryjną – dlatego poszukiwania godnego odpowiednika dla zwierzęcego pierwowzoru nie ustają. Jakiś czas temu odkryto, że podobną woń mają korzeń arcydzięgla, kroplik piżmowy oraz piżmian właściwy. Całe szczęście – bo zapotrzebowanie na ten aromat nie maleje. Stanowi zasadniczy komponent w produkcji kosmetyków, również ze względu na swoje właściwości utrwalające dla innych nut zapachowych w kompozycjach.

 

White musk – czysta przyjemność

 

White musk. Białe piżmo. Pod tym pojęciem kryje się nic innego jak substancja syntetyczna. Sztuczne nie brzmi dobrze. Jednak w tym wypadku, zastąpienie naturalnego piżma produktem uzyskanym na drodze chemicznych eksperymentów stanowi dobry kompromis. Piżmowce syberyjskie mogą czuć się bezpiecznie, a wielbiciele nuty piżma mogą rozkoszować się nimi w perfumach – z czystym sumieniem.

 

Świece na wyjątkowe okazje

 

Świeca o zapachu piżma, to zapach na wyjątkowe okazje. Raczej ciężki, intensywny, nieco duszny, ale jednocześnie silnie sensualny i uwodzący. Świeca o zapachu piżma zadba o romantyczny klimat podczas kolacji przy świecach, spotkanie w prawdziwie intymnym nastroju, raczej na wieczór niż gorący letni dzień. Aromat trafi też w potrzeby wszystkich osób, które szukają sposobu na relaksację nie tylko ciała, ale też umysłu.

Z miłością zadbaj o prawdziwe, głębokie odprężenie dla dwojga. Albo zatroszcz się o siebie – stwórz osobistą przestrzeń na odpoczynek i regenerację. Wybierz jeden z naszych naturalnych produktów inspirowanych nutą piżma: świecę na bazie wosku palmowego z kolekcji klasycznej lub sojową świecę zapachową w rzemieślniczym szkle. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl