Naturalne świece zapachowe – to nie moda, a styl życia

Naturalne świece zapachowe – to nie moda, a styl życia

Naturalne czyli zero waste

 

Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie. Coraz więcej osób chce żyć świadomie i bliżej natury. Wybiera zrównoważoną dietę wegańską lub wegetariańską, kupuje ubrania i przedmioty tylko z drugiej ręki lub z recyklingu, stara się być konsumentami, którzy zwracają uwagę na skład produktu i jego pochodzenie, wybierają lokalnych dostawców i małe manufaktury, wprowadzają do swojego życia zasady zero waste lub less waste.

 

Naturalne vs eko

 

Nie brakuje jednak sceptyków, którzy zamiast przyłączyć się do rewolucji w słowie naturalny czy nieco zużytym już eko widzą podstęp sztabu ludzi od marketingu. Aby nie dać się zwieść, wystarczy dokładnie czytać etykiety i informacje od producentów, a nawet korzystać z aplikacji, która po przeskanowaniu kodu kreskowego pokaże skład produktu.

 

Naturalny skład świec zapachowych marki Padowski

 

Naturalne świece zapachowe to produkt nie tylko dla tych, którzy chcą być bliżej natury, ale dla nas wszystkich. Dlaczego? Wybór naturalnego wosku roślinnego np. sojowego czy palmowego jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia. W odróżnieniu od ropopochodnej parafiny i sztucznych barwników naturalne świece zapachowe nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą powodować bóle, a nawet zawroty głowy czy alergie. Powstają z surowców odnawialnych, mają naturalny kolor, unikatową aksamitną strukturę i zawierają kompozycje zapachowe, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a nawet są wykorzystywane w aromaterapii.

 

Świece zapachowe stanowią element dekoracyjny wnętrza oraz, dzięki konkretnym zapachom, są w stanie stworzyć w nim pożądany klimat. Przywołać wspomnienia i pozytywne emocje, pomóc się zrelaksować. Jeśli więc chcemy komuś lub samym sobie podarować chwilę odprężenia – tylko wybór naturalnej świecy zapachowej jest właściwy.

 

Niezapomniane chwile

 

Naturalne świece zapachowe gwarantują niezapomniane wrażenia. Ich zapach roznosi się w całym domu nawet wtedy, gdy są zgaszone – między innymi dlatego, że użyto naturalnych surowców. Ich podstawowy składnik, czyli wosk roślinny jest stale poddawany kontroli. Co to znaczy, że wosk sojowy jest certyfikowany i pochodzi ze zrównoważonych upraw? Już od wyboru ziarna dba się o to, aby rośliny miały jak najlepszą jakość. Stosuje się wyłącznie naturalne nawozy, a także dba o zachowanie płodozmianu, co pozwala zachować żyzność gleby. Olej palmowy z upraw kontrolowanych przez ekologów nie wpływa negatywnie na ekosystem i nie pozbawia orangutanów ich domu, ponieważ uprawy powstają na nieużytkach rolnych. Dzięki temu naturalne świece zapachowe z wosku roślinnego to produkt odpowiedni dla wegetarian, wegan, osób, dla których istotne jest, aby podczas produkcji w żaden sposób nie ucierpiały zwierzęta. A więc tych, którzy chcą być świadomymi konsumentami. Dla nich nie bez znaczenia jest również fakt, że naturalne świece zapachowe często są rękodziełem i powstają w małych lokalnych manufakturach, co sprawie, że wraz z naturalną świecą zapachową otrzymują kawałek serca jej twórcy.

 

Poznaj trzy wyjątkowe kolekcje naturalnych świec zapachowych Padowski Artisan Candles.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl