Naturalne świece zapachowe ozdobą każdego domu

Naturalne świece zapachowe ozdobą każdego domu

Wanilia i pomarańcza

Świeca zapachowa może posiadać praktycznie dowolny aromat. Standardem są produkty zawierające olejki zapachowe wanilii, pomarańczy, piżma i jaśminu. Rosnącą popularnością cieszy się też paczula, której charakterystyczny, mocny aromat jest preferowany przez coraz liczniejsze grono Polaków. Świeca zapachowa to produkt, który nie powinien być — mówiąc kolokwialnie — wykorzystywany do użytku wyłącznie "komercyjnego". To przedmiot stworzony po to, by się nim delektować. Optymalny czas jednorazowego palenia świecy to 20 - 40 minut. Chodzi o to, aby wnętrze domu lub mieszkania delikatnie wypełniło się określonym aromatem. Zbyt długie spalanie świecy mogłoby ograniczyć intensywność zapachu, a w konsekwencji przyzwyczaić do niego narząd powonienia.

Wosk palmowy jako składnik świec

Integralnym składnikiem świec zapachowych jest wosk palmowy. Składnik ten jest w 100 procentach naturalny, a podczas spalania emituje miły dla zmysłu powonienia zapach. Wyższa temperatura topnienia tegoż wosku sprawia, że podczas spalania nie zalewa on knota. Dzięki temu świeca spala się w sposób stabilny i może być często gaszona i rozpalana. Co ważne, wosk palmowy łatwo "przyjmuje" olejki zapachowe, których zawartość w świecy może dochodzić do aż 6 procent. Oznacza to, że finalny produkt, jakim jest świeca zapachowa, będzie wyróżniał się mocnym, wręcz intensywnym aromatem. Należy też podkreślić, że stygnący, wykonany z wosku palmowego soft touch, będzie wyróżniał się wyjątkową, wręcz przepiękną fakturą, która dzięki krystalizacji przypomina lodowe kryształy na szybach.

Parametry spalania świecy zapachowej

Świece zapachowe to nie tylko element domowej aranżacji. To przede wszystkim przedmiot, którego właściwości można uchwycić w pewnych, technicznych ryzach. Najważniejszą cechą każdej świecy jest oczywiście czas jej spalania. Wynosi on najczęściej około 60 godzin, co jest wartością optymalną również pod kątem aromaterapii. Zbyt długie korzystanie z jednego aromatu mogłoby osłabić jego działanie na organizm człowieka, w związku z czym zalecana jest tu pewna różnorodność. Waga pojedynczej świecy to około 380 - 400 gram. Co ciekawe, niektóre świece są umieszczane w specjalnych pojemniczkach. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób, którym zależy na estetyce spalania świecy. Należy pamiętać, że większość świec zalewanych umieszczona jest w pojemniczkach, które same w sobie są prawdziwym dziełem sztuki. Można je wykorzystać np. już po wypaleniu zawartości, jako odrębny element dekoracyjny.

Świeca zapachowa to produkt, o którego jakości decyduje kilka różnych parametrów. Skład, zastosowany wosk, olejki aromatyczne, a także długość spalania i ciężar to kwestie, których nie wolno pomijać przy wyborze właściwej świecy. Trzeba też zwrócić uwagę na konkretny zapach i jego znaczenie w aromaterapii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl