Mieszczanki porcelanowa opowieść o zapachu

Mieszczanki porcelanowa opowieść o zapachu

Świece zapachowe – szczególnie te rzemieślnicze wytwarzane w małych, lokalnych manufakturach – są prawdziwą ozdobą wnętrza, w którym się znajdują. Ozdobą jest zapach, który roznosi się nawet wtedy, gdy świeca jest zgaszona oraz minimalistyczna forma. To przedmiot, który wprowadza ciepły, relaksujący, romantyczny nastrój, a także odrobinę elegancji.

 

Świece w porcelanowym słoiku


Jeśli dodatkowo będą to świece w słoiku czy świeca w świeczniku we wnętrzu tworzy się wyjątkowy klimat. Świece z kolekcji Mieszczanki to połączenie wrażliwości estetycznej dwójki pasjonatów z zamiłowaniem do minimalizmu. Dzięki nim powstała naturalna świeca w świeczniku o artystycznej formie. To nie są tylko świece w słoiku – to małe dzieła sztuki. Tu słoik to ręcznie robiona porcelana z polskiego szkła. Oszczędny w kształcie porcelanowy słoik zamykany pokrywą zakończoną dumnie uniesioną głową mieszczanki skrywa w sobie bogactwo zapachów, które ukoją zmysły, pozwolą oderwać się od codzienności, przywołują najlepsze wspomnienia. Kolekcja Mieszczanki to porcelanowa opowieść o zapachu.

Porcelanowy czarny mat i off white

Kolekcja Mieszczanki to dwie wyjątkowe kompozycje zapachowe zamknięte w formie świec w porcelanowym słoiku. Pierwsza z nich – nazwana tajemniczo – Wspomnienia z Awinion to połączenie kadzideł i żywicy, których głębię tworzą paczula, wanilia, ambra i piżmo. Nieco cięższy korzenno-dymny aromat idealnie dopełnia odprężające rytuały. Tak bogata kompozycja wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego została zamknięta w słoiku z porcelany w kolorze czarny mat.
Druga jest nieprzewidywalna jak wakacyjny romans i przywołuje bogactwo aromatów południa. Tu, jeszcze przed uchyleniem wieczka, można wyczuć nuty piżma czy drzewa sandałowego. Jest w niej odrobina słodyczy i kwiatów a jej głowę stanowią nuty drzewno-ziemiste. Ten niewinny wakacyjny romans ukrył się w złamanej bieli ręcznie robionej porcelany. Na szczególną uwagę zasługują główki mieszczanek, z których każda zastyga w indywidualnej pozie, ukazując uroczy grymas oraz eksponuje skromne czepki, chusty i kapelusze.


W zgodzie ze sobą i z naturą

Dla tej niezwykłej opowieści o pasji, pięknie, wrażliwości i przyjaźni bardzo istotny jest fakt, że wszystkie świece i kompozycje zapachowe powstają z naturalnych surowców, pozyskiwanych z certyfikowanych zrównoważonych upraw. Porcelana, którą Magda Konior przemienia w gustowną minimalistyczną formę, powstaje z polskiego szkła.

 

Porcelanowe świece zapachowe – Padowski Artisan Candles – małe dzieła sztuki

Dzięki tym rzemieślniczym, zapachowym i ceramicznym detalom oraz kunsztowi wykonania kolekcja Mieszczanki Padowski Artisan Candles prezentuje zupełnie nową jakość i pokazuje, że świece w porcelanowym słoiku mogą być prawdziwą sztuką. Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrać świece w słoiku – czy może świeca w świeczniku będzie lepsza – wybierz porcelanową świecę zapachową. Wspólne dzieło Krzysztofa Padowskiego i Magdaleny Konior.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl