Lubisz świece zapachowe? Wybierz te bezpieczne dla Siebie !!!

Lubisz świece zapachowe? Wybierz te bezpieczne dla Ciebie

Lubisz świece zapachowe? Czym zazwyczaj kierujesz się przy ich wyborze? Pewnie zwracasz uwagę na aromat, który wypełni pomieszczenie oraz kształt i kolor, które mają pasować do wystroju wnętrza lub pozostałych dekoracji. Dla niektórych ważna jest wydajność świecy. Coraz bardziej świadomie podchodzimy też do kwestii bezpieczeństwa – niektóre świece mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie i nasz stan. Jak znaleźć te najlepsze?

Coraz więcej osób, dokonując wyborów konsumenckich, decyduje się na produkty dobre dla zdrowia i dla środowiska. Świadomi zagrożeń, ale też korzyści, chcemy jeść nie tylko smaczną, ale też nieprzetworzoną żywność, używać kosmetyków o roślinnym składzie, nosić organiczną odzież. Dobrze czujemy się we wnętrzach zaprojektowanych z wykorzystaniem naturalnych materiałów; najbliższe otoczenie wpływa przecież na nasz dobrostan.

 

Świece zapachowe to często wybierany detal, który nie tylko dekoruje wyglądem, ale sprawia, że w pomieszczeniu unosi się przyjemny aromat. W sklepach znajdziemy ogromny wybór świec różnego pochodzenia. Online czy na różnego rodzaju targach dostępne są także produkty hand made robione przez pasjonatów, a coraz częściej słyszymy o samodzielnym wyrobie świec z gotowych półproduktów. Nic dziwnego, że szukamy innych rozwiązań! Nie ma nic gorszego niż nieodpowiednie kompozycje zapachowe – u niektórych świece dosłownie wywołują ból głowy. Nie ukrywa się już także, że niektóre rodzaje powszechnie stosowanych wosków mogą wypełniać domy toksycznymi i rakotwórczymi oparami.

Jak wybrać bezpieczne świece zapachowe?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie świece zapachowe są bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich), upewnij się, że:

▪ posiadają pełną certyfikację,

▪ są testowane laboratoryjnie,

▪ wykonano je z naturalnego wosku,

▪ woski pozyskano ze sprawdzonych upraw.

Świece naturalne z wosków pochodzących z certyfikowanych upraw to zawsze lepszy wybór niż produkty parafinowe, stearynowe czy też z wosków niewiadomego pochodzenia. Certyfikacja stanowi gwarancję jakości i potwierdzenie, że wyroby spełniają określone normami standardy. To z kolei jest możliwe tylko wtedy, gdy składniki wykorzystane do produkcji przeszły odpowiednie testy w laboratoriach. Testowanie pomaga też określić wydajność świec i ich trwałość, a przecież produkty dobieramy do wielkości pomieszczania – chcemy, żeby zapach wypełnił każdy kąt mieszkania, a jednocześnie nie był zbyt intensywny (i nie przyprawił nas o wspomniany już ból głowy).

 

Szukajmy informacji, z jakich dokładnie surowców zrobione są kupowane przez nas ozdoby. Kompozycje zapachowe dobiera się do konkretnego wosku. Ponadto dobrze, żeby pozostałe elementy, jak knot czy pojemnik, również były z pewnych materiałów: drewna, bawełny i szkła. Poza ich naturalnym pochodzeniem, mają też szlachetny wygląd i nawet minimalistycznie – zdobią.

Świece rzemieślnicze, ale certyfikowane!

A co ze świecami robionymi w domu? Niektóre ręczne wyroby są naprawdę piękne. Pasjonaci rękodzieła szukają inspiracji w przyrodzie i zatapiają w woskach różne elementy m.in. rośliny i suszone owoce (czasem niestety również plastikowe detale). Pamiętajmy jednak, że dekoracje tego typu wykorzystujemy na własny użytek i własną odpowiedzialność. Świece ręcznie robione to nie to samo, co rzemieślnicze produkty z certyfikatami, w przypadku których mamy gwarancję, że reakcje zachodzące podczas spalania surowców w żaden sposób nam nie zaszkodzą. Tylko sprawdzone i testowane wyroby przeznaczone są do sprzedaży i późniejszego, bezpiecznego użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl